Częste pytania

Czy mogę kupić test OGEN dla innej osoby?

Tak. Możesz kupić test dla innej osoby. System umożliwia zakup dowolnej ilości testów OGEN.

Składając zamówienie system wskazuje wybraną przez Ciebie ilość testów i automatycznie potwierdza ich cenę. Poszczególne testy łatwo odróżnić za pomocą indywidualnych numerów kodu kreskowego umieszczonego na każdej próbówce z Zestawu Startowego.

Czy mogę pokazać Raport mojemu dietetykowi, trenerowi personalnemu, lekarzowi lub innym wybranym przez siebie osobom?

Tak. To Ty decydujesz, z kim chcesz się podzielić swoim Indywidualnym Raportem Genetycznym.

Informacje pochodzące z pełnego Raportu i Infografiki wspomagają profesjonalistów w określeniu profilu żywieniowego i optymalnego procesu treningów dla poprawy stanu zdrowia.

Co zawiera Raport?

Przeczytaj na stronie “Raport”

Jak samodzielnie pobrać próbkę śliny?

Do zestawu pobraniowego próbki śliny dołączona jest krótka i przejrzysta instrukcja, która krok po kroku opisuje proces pobrania i wyjaśnia ewentualne wątpliwości.

Czy można pobrać próbkę śliny będąc przeziębionym?

Tak, przeziębienie nie wpływa na wynik analizy DNA.

Czy można wykonać analizę DNA dziecku?

Tak, w przypadku dzieci poniżej 5 roku życia wysyłamy specjalny zestaw do pobrania próbki z policzka (zestaw wymazowy). Prosimy o dodanie komentarza do zamówienia z informacją, że powinien zostać przygotowany zestaw dla dziecka.

Kiedy otrzymam Zestaw Startowy?

W przeciągu 2-3 dni roboczych kurier opłacony przez nas dostarcza przesyłkę na wskazany przez Ciebie adres.

Jak odesłać Zestaw Startowy?

Po aktywacji Zestawu Startowego na stronie www.aktywuj.ogen.pl otwiera się możliwość zamówienia bezpłatnego kuriera on-line. Można to zrobić od razu po aktywacji lub w dowolnym późniejszym momencie logując się na swoje konto i postępując zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Kurier przyjedzie po odbiór próbki (pamiętaj, aby zapakować ją w pudełko po Zestawie Startowym i dołączyć podpisany formularz zgód) następnego dnia roboczego jeżeli zamówisz go do godziny 12.00. W takim przypadku otrzymasz maila z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do godziny 16.00 tego samego dnia. Odbiór przesyłek zamówionych po godzinie 12.00 realizowany będzie w ciągu 2-ch dni roboczych. Potwierdzenie przyjęcia zamówienia otrzymasz do godziny 12.00 dnia następnego. Nie ma potrzeby adresowania przesyłki, gdyż Kurier będzie miał ze sobą wypełniony list przewozowy. Kurier nie pobiera żadnej opłaty, a przesyłka będzie już opłacona przez Ogen.

Czy mogę zarejestrować więcej niż jedną próbkę na ten sam adres email?

W chwili obecnej możliwe jest zarejestrowanie wyłącznie jednej próbki na jeden adres email. W przypadku rejestracji kilku próbek należy zarejestrować je na różne adresy.

Gdzie wykonywane są analizy mojej próbki DNA?

Analizy DNA przeprowadzamy w certyfikowanych laboratoriach wykorzystując technologię mikromacierzy DNA. Ze względu na ochronę danych osobowych do laboratorium wszystkie próbki przekazywane są w formie zanonimizowanej. Dane osobowe Użytkowników przechowywane są tylko na zabezpieczonych serwerach w formie zaszyfrowanej.

Jak długo będę czekać na wyniki analizy?

Czas oczekiwania na wyniki zależy od aktualnej ilości analizowanych próbek. Dzięki zastosowanej technologii jesteśmy wstanie wykonać analizę dużo szybciej niż w przypadku standardowych metod analizy DNA. O przygotowaniu Raportu powiadomimy Cię mailem. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i możesz zacząć odkrywać geny.

Jakie są możliwe formy płatności?

Za zamówienie można zapłacić kartą płatniczą (Visa lub Mastercard) wybierając operatora płatności PayU lub PayPal. Innymi formami płatności są przelewy natychmiastowe (PayU), tradycyjny przelew bankowy lub płatność Bitcoin (InPay). Preferowany sposób płatności należy wybrać w pierwszym kroku podczas składania zamówienia.

Czy możliwa jest płatność na raty?

Tak, płatność w ratach możliwa jest za pośrednictwem operatora płatności PayU lub dotpay. Chcąc dokonać płatności w ratach wybierz preferowanego operatora płatnosci i postępuj zgodnie z instrukacjami. Szczegółowe warunki kredytu zależą od aktualnej oferty operatora. Więcej informacji o warunkach zakupu na raty za pośrednictwem PayU znajdziesz tutaj www.payu.pl

Gdzie znajdę numer CW2/CVC2 na karcie?

Kod CVV2/CVC2 (Card Verification Value 2/Card Verification Code 2) to 3 lub 4 ostatnie cyfry, które znajdują się na rewersie karty płatniczej, na pasku, na którym znajduje się Twój podpis.

Jaki jest sposób dostawy Zestawu Startowego, jaka firma dostarcza Zestaw Startowy?

Zestaw Startowy dostarczany jest kurierem DPD.