COVID

Jak testy Antygenowe ratują przedsiębiorców w czasach pandemii

Największym koszmarem każdego przedsiębiorcy jest ognisko koronawirusa w biurze lub zakładzie produkcyjnym. W takim wypadku duża część załogi może zostać wysłana przez Inspekcję Sanitarną lub lekarza na kwarantannę. Oznacza to co najmniej dziesięciodniowe problemy w funkcjonowaniu lub wręcz zamknięcie przedsiębiorstwa na ten okres. Wprawdzie pracownicy mogą pracować zdalnie przebywając na kwarantannie, ale przecież wielu prac takich jak na przykład produkcja, logistyka czy fizyczna obsługa klientów nie da się wykonywać zdalnie. 

Testy antygenowe zostały stworzone jako testy przesiewowe dla szpitali w celu szybkiej identyfikacji pacjentów z zakażeniem SARS CoV-2. Ich największą zaletą są niska cena oraz szybkość wyniku w porównaniu do standardowej metody badawczej RT PCR. Jak się okazuje, obecne testy antygenowe wykazują wysoką pewność poprawnego wyniku i dlatego na świecie znajdują już zastosowanie masowe. Za chwilę jednak problemem może okazać się ich dostępność. 

Nie ma skutecznej metody zabezpieczenia przedsiębiorstwa przed koronawirusem. Pozostaje zarządzanie ryzykiem w celu minimalizowania możliwości kontaktu pracowników z osobą zakażoną. Dezynfekcja, dystans, maseczki, pomiary temperatury to standardowe elementy procedury bezpieczeństwa. Wielu przedsiębiorców idzie jednak o krok dalej i dodaje do arsenału walki z wirusem właśnie testy antygenowe. Szybkie zidentyfikowanie osoby zakażonej, szczególnie bezobjawowej pozwala odizolować ją od reszty pracowników. Mniej kontaktów to mniej osób zakażonych i finalnie mniej osób na kwarantannie, a więc bardzo wymierne korzyści dla przedsiębiorcy. 

Test można wykonać bezpośrednio przed rozpoczęciem dnia pracy ponieważ nie wymaga specjalistycznej aparatury. Biorąc pod uwagę niski koszt jednostkowy i łatwość wykonania testu, wielu pracodawców decyduje się na regularne badania przesiewowe swoich pracowników. Szczególnie personelu kluczowego, pracowników mających codzienny kontakt z klientami lub kontrahentami oraz wracających z wyjazdów służbowych. Częstą praktyką jest również wykonywanie testów przed spotkaniami, w których uczestniczy więcej osób z firmy na przykład spotkań z zespołem sprzedażowym lub spotkań z osobami spoza firmy. 

Taka strategia pozwala znacząco podnieść bezpieczeństwo pracy i w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko związane z przedostaniem się wirusa do organizacji. Należy jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie skuteczne w stu procentach, ale takie po prostu nie istnieje. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że każdy wcześnie zidentyfikowany i odizolowany przypadek koronawirusa jest dla przedsiębiorcy na wagę złota, to jest to kompromis do zaakceptowania.

Kupując testy antygenowe do naszej firmy musimy pamiętać, że są to testy do użytku profesjonalnego. Oznacza to, że jeżeli zatrudniamy w naszej firmie personel medyczny to właśnie te osoby powinny być odpowiedzialne za wykonywanie testów oraz interpretację wyników. Jeżeli nie zatrudniamy lekarzy to najlepszą alternatywą jest zakup odpowiedniej usługi. Takim właśnie rozwiązaniem jest usługa Antygenowy test na Covid 19 . Mamy wtedy zapewnioną pomoc i pewność, że wynik będzie dobrze zinterpretowany a nasz pracownik dostanie zalecenia zgodne z aktualną wiedzą medyczną. Podczas zdalnej konsultacji telemedycznej, lekarz może również wystawić receptę, lub zwolnienie jeżeli będzie ono konieczne w danej sytuacji. 

Ogen Covid Antygeny

129 zł
159 zł