COVID

Testy antygenowe- jak mogą pomóc?

Wigilia w tym roku wciąż wzbudza wiele wątpliwości. Na pewno będzie wyglądała inaczej, niż zwykle. Ograniczenie kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu szalejącej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Dlatego  by nie musieć odpuszczać sobie wizyty u dalszej rodziny, a ten wyjątkowy okres spędzać w nieco mniejszym gronie, jedynie najbliższych im osób- przeczytajcie o tym co to są testy antygenowe.

 

Spędź Święta w gronie najbliższych!

Oczywiście najbardziej racjonalne w okresie pandemii jest ograniczenie spotkań tylko do małego grona najbliższej rodziny.

Doskonale rozumiemy jednak, że każdy z nas w gronie najbliższych ma babcię i dziadka w podeszłym wieku, ciocię, która boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi czy rodziców, którzy mają obniżoną odporność, z którymi też chcielibyśmy przełamać się świątecznym opłatkiem. Obawa o to, czy nie narazimy ich na kontakt z wirusem spędza każdemu z nas sen z powiek i jest w pełni uzasadniona.

Czy można zatem robić coś więcej niż przestrzeganie zalecanych środków sanitarnych takich jak dystans, dezynfekcja i noszenie maseczki? Wiele osób w te święta planuje przed kolacją Wigilijną dodatkowo wykonanie testu antygenowego na obecność koronawirusa. Zidentyfikowanie osoby zakażonej pozwoli uchronić osoby najbliższe przed kontaktem z wirusem. Takie podejście na pewno pozwala znacząco zwiększyć poczucie bezpieczeństwa przy wigilijnym stole.  Należy jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie skuteczne w stu procentach, ale takie po prostu nie istnieje. Jednak gdy w grę wchodzi zdrowie najbliższych to nie warto liczyć na łut szczęścia i należy wykorzystać wszystkie możliwe sposoby na ograniczenie ryzyka infekcji. Nie zastanawiaj się! Wykonaj test atygenowy … dla zdrowia!

Specjalnie na Święta Bożego Narodzenia obniżyliśmy cenę usługi Ogen Covid Antygeny do 125 zł (Kod rabatowy “-34”, obowiązuje w dn. 3-24.12.2020). Cena obejmuje nie tylko test antygenowy, ale również telemedyczną konsultację lekarską. Lekarz wyjaśni jak zrobić test, zinterpretuje wyniki i przekaże zalecenia. Usługę Ogen Covid Antygeny w specjalnej cenie można zamówić na stronie internetowej. Test wykonuje się bezpiecznie w domu, a wynik jest dostępny już po 15 minutach.  Czułość testu została oszacowana na 96,52%, specyficznośhttps://ogen.pl/test-antygenowy-na-covid-19/ć na 99,68%. Nie reaguje na inne wirusy takie jak: koronawirus MERS, Grypa A i B, Adenowirus, Rhinovirus A16, dlatego możesz być pewien wyniku.

Pamiętaj, że nie u wszystkich zakażonych występują specyficzne objawy, takie jak kaszel, gorączka, bóle mięśni czy utrata węchu i smaku. Być może przechodzisz infekcję bezobjawowo? Dlatego warto wykorzystać możliwości, jakie dają nam testy antygenowe.

 

 Jak działają testy antygenowe?

Antygeny to białka występujące na powierzchni wirusa, które umożliwiają jego identyfikację. Podczas testu, antygen SARS-CoV-2 w próbce oddziałuje z przeciwciałem monoklonalnym anty-SARS-CoV-2 sprzężonym z cząsteczkami barwnika. Dzięki temu, jeśli w badanej próbce znajduje się wirus SARS-CoV-2, w odpowiednim miejscu kasety testowej pokazuje się kolorowa linia.

Należy pamiętać, że ujemny wynik testu może wystąpić, jeśli poziom ekstrahowanego antygenu w próbce jest niższy niż czułość testu lub jeśli uzyskano próbkę niskiej jakości.

Więcej informacji o samym teście można znaleźć na stronie https://ogen.pl/test-antygenowy-na-covid-19/ .

 

Tagged , , , ,

Ogen Covid Antygeny

129 zł
159 zł