CIĄŻA

ZADBAJ O BEZPIECZNĄ I ZDROWĄ CIĄŻĘ

ZADBAJ O BEZPIECZNĄ I ZDROWĄ CIĄŻĘ

Jesteś w ciąży? A może dopiero myślisz o powiększeniu rodziny? Nieważne na jakim etapie starań o dziecko się znajdujesz. Jeśli myślisz już o macierzyństwie, to przede wszystkim dobro Twojego maluszka jest teraz na pierwszym miejscu. To jest idealny moment, by zacząć kompleksowe przygotowania. Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy dla każdej kobiety czas, kiedy priorytetem jest dbanie o siebie i dziecko, które wkrótce ma przyjść na świat. Zapotrzebowanie na witaminy, minerały zależne jest od informacji zapisanych w DNA. Dowiedz się na co zwrócić uwagę i zadbaj o bezpieczną i zdrową ciążę. Wbrew pozorom, zbadanie genów i wykorzystanie informacji w celach zdrowotnych nigdy nie było prostsze!

Czy wiesz, że zapewnienie optymalnego wewnątrzmacicznego środowiska do rozwoju dziecka jest kluczowe przede wszystkim dla jego zdrowia w późniejszym życiu, a niedobory pokarmowe mogą ograniczać prawidłowy rozwój Twojego dziecka i przyczyniać się do wystąpienia chorób w życiu dorosłym?

Nie zapominaj również o sobie. Indywidualne zapotrzebowanie na witaminy dla przyszłych mam jest niezwykle ważne, by zapewnić optymalne warunki wzrostu dla dziecka i Twojego zdrowia.

Ciąża jest okresem ogromnych zmian adaptacyjnych, bardzo wymagających dla organizmu.

Zadbanie o brak niedoborów szeregu witamin i minerałów jest kluczowe, by organizm mógł sprostać temu szalenie istotnemu zadaniu. Niewiele z nas wie natomiast, że zdolność organizmu do przyswajania witamin i minerałów zależy od indywidualnych predyspozycji genetycznych.

Już w trakcie ciąży w rozwijającym się organizmie odbywa się tzw. „programowanie” do środowiska, pozamacicznego. Termin „epigenetyka” definiuje różnorodne procesy, które powodują zmiany w tzw. ekspresji genów oraz przenoszenie informacji do innego pokolenia bez udziału jakiejkolwiek anomalii genetycznej w obrębie sekwencji DNA genów.

Suplementacja dla przyszłych mam:

Pamiętajmy, że rekomendowane dawki witamin i minerałów podawane są dla ogółu populacji. Zapotrzebowanie zależne jest od informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym. A poznanie indywidualnych zapotrzebowań organizmu i zadbanie o bezpieczną i zdrową ciążę nigdy nie było protsze!

Na pewno słyszałaś o kluczowej roli jaką odgrywa kwas foliowy w kształtowaniu się układu nerwowego Twojego dziecka.

Ale…czy wiesz, że mimo wdrożenia suplementacji, kwas foliowy w Twoim organizmie może nie wchłaniać się tak jak powinien? Zdarza się to częściej niż myślisz. W przypadku kobiet u których występuje polimorfizm genu MTHFR organizm nie jest w stanie przyswoić i przekształcić kwasu foliowego dostarczanego w formie suplementów do aktywnej metabolicznie formy. Skutkuje to problemami z zajściem w ciążę bądź nawracającymi poronieniami. Gdy przyszła mama posiada wadliwy wariant MTHFR dochodzi do wzrostu stężenia homocysteiny oraz spadku stężenia folianów w osoczu. Wysoki poziom homocysteiny następnie gwałtownie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia u matki, a w środowisku wewnątrzmacicznym, może dojść do zahamowania wzrostu dziecka. Suplementacja odpowiednio przyswajalnej formy kwasu foliowego zapobiega występowaniu u płodu wad cewy nerwowej, wad serca oraz pośrednio ADHD i zaburzeń ze spektrum autyzmu. Zadbaj o bezpieczną i zdrową ciążę już od pierwszych jej chwil.

Jakie witaminy i minerały pomogą Ci zadbać o bezpieczną i zdrową ciążę?

Cynk jest fundamentem w mineralizacji kości. Ten cenny pierwiastek pełni w organizmie człowieka ogrom ważnych ról. Cynk spełnia ważną rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego, gojeniu ran czy też syntezie DNA. Jest niezbędny do prawidłowego wzrastania i rozwoju płodu w okresie ciąży, a także do prawidłowego rozwijania się dziecka w późniejszych okresach życia. Największą zawartością cynku rzeczywiście charakteryzuje się mózg. Niedobór tego pierwiastka zaburza przewodnictwo nerwowe, powoduje zmiany neuropsychiczne w zachowaniu oraz zaburza funkcje poznawcze.

Witaminy z grupy B szczególnie ważne dla kobiet!

Witaminy z grupy B biorą udział w glukoneogenezie i glikogenolizie. Niski poziom witamin z grupy B wiąże się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju chorób o podłożu zapalnym w późniejszym życiu dziecka, a także zwiększonym ryzykiem wystąpienia nieprawidłowości w kształtowaniu się układu neurologicznego. Przy niedoborze witaminy B12 i B6 zaburzona zostaje praca układu krwiotwórczego, co w konsekwencji zwiększa ryzyko wystąpienia anemii zarówno u matki jak i u dziecka. Biorąc pod uwagę fakt, że witaminy te uczestniczą w neutralizacji homocysteiny, której nadmiar zwiększa ryzyko uszkodzenia mózgu, miażdżycy oraz żylnych i tętniczych powikłań zatorowo-zakrzepowych, ich adekwatna podaż jest niezwykle ważna.  Bez wątpienia opowiednia ich podaż chroni przed nadmiernym stresem oksydacyjnym, a także wspiera metabolizm energetyczny organizmu oraz bierze udział przy produkcji i dojrzewaniu erytrocytów.

Witamina A- nie warto o niej zapominać!

Badania pokazują, że niemowlęta z niedoborem witaminy A mają zwiększone ryzyko chorób oczu, przewlekłych chorób płuc i przewodu pokarmowego. Niedobór witaminy A jest jedną z głównych przyczyn (możliwej do uniknięcia) ślepoty u dzieci. Niedobór witaminy A zwiększa również nasilenie i ryzyko śmiertelności czynników infekcyjnych u małych dzieci. Z drugiej strony nadmiar tej witaminy może być przyczyną wad wrodzonych u płodu, takich jak wady twarzoczaszki, wodogłowie, małogłowie oraz wady układu krążenia.

Zadbaj o odpowiedni poziom witaminy słońca!

Odpowiednie stężenie witaminy D pomaga w immunologicznej adaptacji niezbędnej do utrzymania ciąży oraz wpływa korzystnie na stan mineralizacji kości matki i dziecka. Niedobór witaminy D w trakcie ciąży w szczególności zwiększa ryzyko demineralizacji układu kostnego kobiety ciężarnej, a także ryzyko krzywicy wrodzonej u dziecka. Funkcja witaminy D natomiast nie ogranicza się jednak do powyższych aspektów i jest w rzeczywistości o wiele bardziej złożona. Udowodniono pozytywny wpływ witaminy D3 na zmniejszenie ryzyka wystąpienia stanu przedrzucawkowego, cukrzycy ciążowej oraz przedwczesnego porodu. Niedobór witaminy D w ciąży zwiększa również ryzyko bakteryjnego zapalenia pochwy oraz ryzyko konieczności zakończenia ciąży cesarskim cięciem.

Selen- czy tylko tarczyca?

Wiele z nas kojarzy selen ze zbawiennym wpływem na pracę tarczycy. I tak istotnie jest. Przede wszystkim, pierwiastek ten pełni istotną funkcję w metabolizmie hormonów tarczycy. Niedobór selenu może osłabiać funkcjonowanie mózgu z powodu zmniejszenia jego aktywności przeciwutleniającej. Wchodzi on również w skład enzymów, których rolą jest wymiatanie wolnych rodników – pełni rolę antyoksydacyjną. Nieodpowiednia podaż selenu w ciąży może tym samym doprowadzić do deficytów w rozwoju poznawczym dziecka, charakteryzujących się zaburzeniami mowy, upośledzeniem rozwoju motorycznego i autyzmem.

Zbadaj nietolerancje pokarmowe!

Poza niedoborami witamin, warto również zbadać, czy nie mamy nietolerancji. Zarówno niezaaresowane indywidualne zapotrzebowanie na witaminy dla przyszłych mam jak i niewykryte nietolerancje są groźne.  Z uwagi że niezdiagnozowana celiakia bądź nietolerancja laktozy powodują wewnątrzmaciczne zaburzenie wzrostu, upośledzają odpowiedź immunologiczną płodu. W późniejszym życiu dziecka natomiast, zgodnie z koncepcją programowania płodowego, powodują częstsze występowanie chorób krążenia, bardziej promiażdżycowy profil lipidów oraz zaburzenia gospodarki insulinowej i otyłość.

Zadbaj o bezpieczną i zdrową ciążę
Zadbaj o bezpieczną i zdrową ciążę. Badanie genetyczne przed ciażą OGEN bada aż 15 indywidualnych predyspozycji organizmu.

Od czego więc zacząć przygotowania do ciąży?

Przygotowania do ciąży to czas kiedy można zapewnić dziecku i sobie to, co najlepsze. Zadbaj o bezpieczną i zdrową ciążę, a także o jej przebieg i własny komfort. Badania genetyczne przed ciążą OGEN Chcę być mamą bada aż 15 kluczowych pod względem planowania ciąży predyspozycji genetycznych. Ten nieinwazyjny sposób analizy dodatkowo pomoże nam zachować spokój i pewność, które są szczególnie ważne w okresie ciąży. Należy pamiętać, że przygotowując się odpowiednio do bycia mamą, możemy być bezpieczni o zdrowie dziecka.

Badania genetyczne przed ciążą OGEN Chcę Być Mamą! – to odpowiedź na Twoje pytania.

Czego dowiesz się z naszego Raportu? Jego wyniki przede wszystkim mogą pomóc w:

  • zmniejszeniu ryzyka poronienia
  • prawidłowym rozwoju ciąży
  • zmniejszeniu ryzyka przedwczesnego porodu
  • uniknięciu problemów takich jak niedokrwistość, cukrzyca ciężarnych czy otyłość
  • zmniejszeniu ryzyka wad wrodzonych dziecka.

Eksperci Ogen na podstawie analizy genetycznej stworzą dokładny i czytelny Raport Twoich predyspozycji genetycznych.

Dzięki temu dowiesz się, jak wspierać płodność w zgodzie z indywidualnymi potrzebami Twojego organizmu. Poza tym, będziesz w stanie odpowiednio przygotować swój organizm na czas ciąży, porodu oraz połogu i przede wszystkim zadbać o zdrowy przebieg ciąży i prawidłowy rozwój płodu. Zadbaj o bezpieczną i zdrową ciążę i śpij spokojnie.   Oczywiście, bardzo ważna jest konsultacja wyników Raportu ze specjalistą, jednak i tym nie musisz się martwić. Zważywszy na to, że badanie jest kompleksowe,  stawiamy Twoje dobro ponad wszystko! Bezpłatnej interpretacji Raportu w odniesieniu do aktualnego stanu zdrowia dokona nasz dietetyk podczas konsultacji telemedycznej. Poza tym odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i zaproponuje dalsze postępowanie dietetyczne. Ogen dba o przyszłe mamy! Dlatego stworzyliśmy Raport Chcę być Mamą, który z pewnością będzie Twoim wsparciem w drodze do macierzyństwa.

 

 

Tagged , , ,
zestaw do badań genetycznych przed ciążą Ogen

Raport genetyczny - Chcę być Mamą

630 zł
760 zł